آشواگاندها | Ashwagandha Extract مشاهده عکس بزرگتر

آشواگاندها | Ashwagandha Extract

جدید

1

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

210,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

Give a Name

اگر شما به دنبال بازگرداندن انرژی جوانی خود و معکوس کردن آثار گذشت زمان هستید ، ما به شما اشواگاندها را پیشنهاد میکنیم. از مورد توجه ترین فواید اشواگاندها می توان به کاهش کورتیزول(هورمون استرس ) تعادل در غده تیروئید ، کاهش اضطراب و افسردگی ، بهبود عملکرد تیروئید ، مقابله با خستگی آدرنال ، ثبات قند خون ،کاهش کلسترول ، افزایش استقامت و انطباق پذیری بدن در شرایط سخت اشاره کرد.

 • خرید اینترنتی از خارج

  خرید محصولات سفارشی از بزرگترین سایت های آنلاین دنیا و تحویل در ایران توسط سایت ایبی امازون در کمترین زمان با نازل ترین قیمت

 • سوالی دارید ؟

  در مورد این محصول سوالی دارید ؟ با پشتیبانی فروشگاه ما تماس بگیرید ، در خدمتتان هستیم

  09194492844

 • مشتریان وفادار

 • کانال تلگرام فروشگاه راه اندازی شد

  با حضور در کانال فروشگاه از تخفیف ها ی ویژه مطلع شوید

  telegram.me/maxstarstore

محصولات مرتبط

توضیحات

اگر به دنبال احیای انرژی خود، جوان تر به نظر رسیدن و بهبود از بیماری ها هستید، پس آشواگاندا ممکن است همان داروی گیاهی باشد که شما به دنبالش می گردید. همان طور که خواهید دید، مزایای آشواگاندا تحسین برانگیز است.

آشواگاندا یک گیاه دارویی هم ایستای (آداپتوژنی) محبوب در پزشکی آیورودیک (پزشکی هندی) است که نتایج تحسین برانگیزی را برای کاهش کورتیزول و متعادل کردن هورمون های تیروئیدی نشان داده است.

در هندوستان، آشواگاندا به عنوان «قدرت اسب نر» شناخته می شود چرا که به صورت سنتی برای تقویت سیستم ایمنی بعد از بیماری به کار گرفته شده است.

آشواگاندا همچنین به عنوان جینسینگ هندی نیز مورد اشاره قرار می گیرد چرا که می تواند استقامت را افزایش دهد و دارای ویژگی های خارق العاده ای برای کاهش استرس است.

در حدود ۲۰۰ مطالعه در خصوص توانایی آشواگاندا برای موارد زیر وجود داشته است:

 • بهبود عملکرد تیروئید
 • درمان خستگی آدرنال
 • کاهش اضطراب و افسردگی
 • مبارزه با اثرات استرس
 • افزایش استقامت و توانایی بدنی
 • جلوگیری از سرطان و درمان آن
 • کاهش تخریب سلول های مغز
 • تثبیت شکر خون
 • کاهش کلسترول
 • تقویت سیستم ایمنی

در این مطالعه، من مزایای آشواگاندا را در درمان مشکلات تیروئید، غدد آدرنال (فوق کلیوی)، بهبود حالت روحی و انرژی،  جلوگیری از سرطان و تقویت سلامت مغزی مورد بحث قرار خواهم داد.

مزایای آشواگاندا برای تیروئید

هنگامی که موضوع بهبود سلامت تیروئید مطرح است، آشواگاندا یک ستاره محسوب می شود. دانشمندان به صورت کامل نمی دانند که آداپتوژن ها به چه صورت عملم ی کنند ولی می دانیم که می توانند بسیار موثر باشند علی الخصوص برای متعادل نمودن هورمون ها. یکی از شگفت آورترین ابعاد در خصوص گیاهان آداپتوژنی از قبیل آشواگاندا این است که می توانند به افراد دارای کم کاری و همین طور پرکاریی یروئید کمک کنند. نشان داده شده است که این گیاه از تیروئید کم کار برای افراد تشخیص داده شده با هاشیموتو پشتیبانی می کند و نشان داده شده است که سلامت افراد دچار تیروئید پرکار یا بیماری گریوز را بهبود می بخشد.

گیاهان آداپتوژنی با بدن شما همکاری می کنند تا شما را به حالت تعادل برسانند چه سطوح شما بالا باشد و چه پایین.

مطالعات نشان داده اند که آشواگاندا دارای یک اثر متعادل کننده ی هورمون تیروئیدی است. در یک مطالعه ی بیست روزه، به موش ها آشواگاندا داده شد و سطوح T3 و T4 آن ها به همراه پراکسیداسیون لیپید (حفاظت آنتی اکسیدانی) مورد تحلیل قرار گرفتند. افزایش های چشم گیر در مقدار T4 سرمی مشخص شدند که نشان مید هد این گیاه یک تاثیر تحریک کننده بر روی تیروئید کم کار دارد. همچنین، آشواگاندها ممکن است به این دلیل به عملکرد تیروئید کمک کند که تا حد زیادی پراکسیداسیون لیپید را با تقویت تمیز کردن رادیکال های آزادی کاهش می دهد که باعث صدمه ی سلولی می شوند. این نتایج اثبات می کنند که آشواگاندا می تواند در درمان تیروئید کم کار مفید باشد.

در حال حاضر میلیون ها نفر وجود دارند که دراای مشکلات تیروئیدی هستند (و بسیاری حتی از این مشکلات آگاه هم نیستند) و آشواگاندا ممکن است راه حلی باشد که آن ها به دنبالش بوده اند.

جوان سازی آدرنال توسط آشواگاندا

همچنین اثبات شده است که آشواگاندا در پشتیبانی از عملکرد ففوق کلیوی یا آدرنال موثر است و به شما کمک می کند تا بر خستگی آدرنال و استرس مزمن غلبه کنید. غدد فوق کلیوی شما غدد درون ریزی هستند که مسئول رها نمودن هورمون ها (کورتیزول و آدرنالین) در واکنش به استرس بر روی بدن شما هستند.

اگر غدد فوق کلیوی یا آدرنال شما به دلیل افزایش استرس عاطفی، بدنی و ذهنی بیش از حد کار کنند، این امر می تواند منجر به شرایطی شود که خستگی آدرنال نامیده می شود. همان طور که می توانید در نمودار زیر ببینید، اگر آدرنال های شما خسته شوند، این امر می تواند هورمون های شما، شامل پروژسترون، را مختل نماید که می تواند موجب عدم باروری و کاهش DHEA شود که باعث می شود سریع تر پیر شوید.

مطالعات پزشکی نشان داده اند که آشواگاندا باعث بهبود سطوح کورتیزول و بهبود حساسیت انسولین شده و به صورت طبیعی به متعادل نمودن هورمون ها می پردازد. یک مطالعه ی موردی یک زن ۵۷ ساله را گزارش نموده بود که پریاختگی آدرنال غیر کلاسیک داشت. وی به مدت شش ماه با آشواگاندا درمان شد و بعد از درمان، بهبودهایی را در چهار نشانگر هورمونی آدرنال مشاهده نمود که شامل کورتیکواسترون و ۱۱-دی اکسی کورتیزول، بود که به ترتیب به اندازه ی ۶۹ و ۵۵ درصد کاهش یافته بودند که یک بهبود چشم گیر محسوب می شود!

این بهبود هورمونی همچنین همراه با کاهش قابل توجهی در ریزش مو بود.

 

کمک به سلول های مغزی

استرس عاطفی، فیزیکی و شیمیایی همگی می توانند تاثیرات مخربی بر روی مغز و سیستم عصبی داشته باشند. تحقیقات اخیر نشان داده اند که آشواگاندا چیزی بیش از یک کاهش دهنده ی استرس است به این دلیل که همچنین از مغز در برابر تخریب حفاظت نموده و نشانه های بیماری آلزایمر، افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد.

یکی از دلایل اینکه آشواگاندا تا این حد در بهبود مغز موثر است مرتبط با آنتی اکسیدان های قوی آن است که رادیکال های آزادی که منجر به پیری می شوند را نابود می کنند. مطالعه ای که در مجله ی تحقیقات فیتوتراپی منتشر شده است ای نمزایا را توضیح می دهد:

«چندین مطالعه نشان داده اند که آنتی اکسیدان های طبیعی از قبیل ویتامین ای(E)، ویتامین سی و بتاکاروتن ممکن است به از بین بردن رادیکال های آزاد ایجاد شده طی آغاز و ادامه ی این بیماری [آلزایمر] کمک کنند. ولی ما دریافتیم که آشواگاندا اثرات سرکوب کننده ی پراکسیداسیون لیپید را به شکلی قوی تر از آنتی اکسیدان های تجاری ارائه می کند».

محققین در مرکز تحقیقات ملی مغز دریافتند که موش های دارای آلزایمر قادر به حفظ موارد یادگرفته شده نبودند ولی بعد از ۲۰ روز مصرف مکمل حاوی آشواگاندا، این مقوله به شکل چشم گیری بهبود یافت. نتایج این مطالعه کاهش در پلاک های نشاسته ای (موجب تخریب مغز) را مشاهده نمودند.

 خرید آشواگاندا

بهبود حالت روحی

همچنین شواهد جدیدی وجود دارد که آشواگاندا در درمان اضطراب و همین طور افسردگی هم مفید است. در واقع، در مطالعه ای جدید، نتایج آن مشابه با داروهای داروخانه ای معمول از قبیل لورازپام و ایمیپرامین بود بدون اینکه عوارض جانبی آن ها را داشته باشد.

در یک مطالعه ی کنترلی ۱۲ هفته ای، ۸۷ داوطلب دچار اضطراب مققدار ۳۰۰۰ میلی گرم آشواگاندا را دو بار در روز یا دو قرص شبه دارو را دو بار در روز دریافت می کردند. گروه درمان شده با آشواگاندا بهبود بسیار بهتری در اضطراب و همین طور تمرکز، کاهش استرس و کاهش خستگی نسبت به گروه شبه دارو مشاهده نمود.

یک مزیت مهم دیگر آشواگاندا عبارت است از اینکه هیچ واکنش منفی در استفاده از آن در مقایسه با داروهای ضد افسردگی و ضد اضطرابی ندارد که می توانند عوارض جانبی مخربی داشته باشند.

جلوگیری از سرطان و درمان آن

در مطالعات نشان داده شده است که افشره ی آشواگاندا مزایای بسیار امیدوار کننده ای را در رابطه با کمک به جلوگیری و درمان سرطان ارائه می کند. در بعضی از مطالعات، محققین دریافتند که عصاره ی آشواگاندا دارای یک اثر بسیار قوی ضد تومور است (۱).

نشان داده شده است که این عصاره به سرکوب تکثیر سلول های سرطانی کمک می کند- علی الخصوص سلول های سرطانی سینه، شش، معده و کولون که در میان انواع اصلی سرطان در جهان هستند. باور بر این است که آشواگاندا به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی کمک می کند که این امر بیشتر به دلیل توانایی های آن در تقویت سیستم ایمنی و توانایی هیا آنتی اکسیدان آن است.

استفاده از مکمل آشواگاندا دارای همبستگی با افزایش در گلوبول های سفید خون در بدن است که نشان می دهد که سلول ایمنی به شکل بهتری قادر به حفاظت از بدن در برابر بیماری ها  ومهاجمان مضر است (۲). یک شیوه ی دیگر که از طریق آن آشواگاندا به جلوگیری از سرطان کمک می کند به دلیل توانایی آن برای جلوگیری از رگ های خونی پیرامون سلول های سرطانی برای غذا دادن به تومور های سرطانی است. آن برای آن برای جلوگیری از رگ های خونی پیرامون سلول های سرطانی برای غذادادنم ب

 

علاوه بر جلوگیری از رشد سلول های سرطانی، مطالعات نشان داده اند که آشواگاندا می تواند یک افزودنی بسیار مفید به شیمی درمانی در درمان سرطان کنونی باشد. به نظر می رسد که مصرف این عصاره تاثیر زیادی در جلوگیری از سرکوب سیستم ایمنی طی شیمی درمانی دارد.

آشواگاندا قادر به جبران یکی از بزرگ ترین نگرانی ها در خصوص شیمی درمانی است- تعداد گلبول های سفید خون در بدن کاهش می یابند که باعث می شود بیماران سرطانی در ریسک بالاتری برای مواردی از قبیل عفونت قرار داشته باشند. بسیاری از متخصصین سرطان در حال حاضر عصاره ی آشواگاندا را برای استفاده هم به عنوان روش جلوگیری از سرطان و هم علاوه بر درمان های معمول سرطان پیشنهاد می کنند. در واقع، بعضی از مطالعات نشان داده اند که بعضی از بیماران حتی قادر به بازگردانی علائم سرطانی با استفاده از آشواگاندا به تنهایی در مقابل سایر روش های درمانی استاندارد هستند (۳).

افزایش طاقت و استقامت

مطالعات نشان داده اند که آشواگاندا می تواند استقامت را طی فعالیت فیزیکی با تقویت عملکرد مغزی و کاهش درد بدن تقویت نماید. به دلیل اثثرات آرامش بخش و با این حال انرژی بخش آن بر روی مغز و توانایی آن برای کاهش هورمون های استرس، آشواگاندا بهبودهایی در تمرکز، انگیزه و طاقت را در مطالعات انجام شده نشان داده است.

یک مطالعه ی خاص دریافت که هنگامی که رات های آزمایشگاهی آشواگاندا دریافت نمودند، در واقع قادر به شنا به طول دو برابر در مقایسه با همین نوع رات بودند که مکمل ها را دریافت نکرده بود (۴). محققین باور دارند که اثرات مشابه در انسان ها به دلیل توانایی این عصاره برای متعادل نمودن هورمون های آدرنالی رخ می دهد که در فعالی تفیزیکی دخیل هستند. همچنین نشان داده شد که این عصاره باعث کاهش درد بدن در ماهیچه ها و مفاصل می شود در حالی که به صورت هم زمان سطوح انرژی را یکنواخت تر نگه می دارد که یک دلیل دیگر برای این امر است که چرا می تواند یک مکمل مفید برای ورزشکاران یا برای کسانی باشد ک هبه دلیل درد قادر به فعالیت بدنی نیستند.

دوز آشواگاندا

همان طور که مشاهده می کنید، آشواگاندا یک ستاره ی آداپتوژنی است که می تواند مزایای بسیار چشم گیری برای سلامت داشته باشد. من پیشنهاد می کنم که مقدار ۵۰۰ میلی گرم به صورت یک تا دو بار در روز به همراه یک رژیم غذایی سرشار از چربی های سالم، پروتئین و فیبر  استفاده شود و حذف غلات و شکرها از رژیم غذایی نیز مدنظر قرار گیرد.

این تغییرات ؤزیم غذایی به همراه مصرف آشواگاندا می تواند به شما کمک کند تا نتایج چشم گیری را در کاهش سرعت پیری، کاهش استرس، متعادل سازی هورمون ها، تقویت انرژی و بهبود سلامت عصبی مشاهده کنید

منبع : www.maxstars.ir

نقد و بررسی مشتریان

هیچ نقدی هم اکنون وجود ندارد

  نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

  برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.